FAQ

Najczęściej zadawane pytania

SKĄD JESTEŚCIE? GDZIE PRACUJECIE?

Jesteśmy z Dolnego Śląska, ale fotografujemy realizujemy filmy wszędzie (choć nie zawsze), dlatego warto w mailu napisać, gdzie jest ślub i wesele (ciągnie nas do pięknych miejsc, w których nas jeszcze nie było).

CZY REALIZUJECIE FIMY I FOTOGRAFIĘ ŚLUBNĄ?

Tak jesteśmy doświadczonym zespołem filmowym i fotograficznym. Długoletnią praktyką. Zdobyte doświadczenie jest gwarancją otrzymania filmu i fotografii na najwyższym poziomie.

JAKI JEST WASZ STYL PRACY?

Z naszymi pracami oraz zeprezentowanym stylem pracy możecie się zapoznać na niniejszej stronie w zakładkach FOTOGRAFIA, FILM i BLOG, oraz na naszym profilu FACEBOOK.

CZY PRZY REPORTAŻACH WYJAZDOWYCH DOCHODZĄ JAKIEŚ KOSZTY?

Dochodzi koszt przejazdu/przelotu, a powyżej 200 km – zakwaterowania w dniu ślubu.

JAKIE SĄ WASZE CENY?

Najlepiej w tej kwestii napisać do nas osobiście, podając szczegóły, takie jak data ślubu, miejsce oraz czy interesuje Was jedynie reportaż z dnia ślubu, czy również sesja.
Sesja narzeczeńska w jednym miejscu to koszt 500 zł, a sesje plenerowe zaczynają się od 1500 zł. Sesje zagraniczne wyceniane są indywidualnie.

W JAK MOŻEMY ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Wpłacanie Państwo opłatę rezerwacyjną, która wraz z parafowaną umową stanowi pełne zabezpieczenie naszej obecności na Waszej uroczystości.

JAKI JEST TERMIN UREGULOWANIA ZAPŁATY?

Kwota  zawartą w umowie ślubnej  zostaje przekazana najpóźniej w dniu uroczystości ślubnej.

CZY OBRABIACIE WSZYSTKIE ZDJĘCIA?

Tak.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA PLIKÓW RAW I SUROWEGO ZAPISU FILMOWEGO?

Niestety nie ma takiej możliwości. To tak, jakby Malarza poprosić o szkic obrazu chcąc samemu wypełnić go barwami – żaden szanowany artysta się na to nie zgodzi.

CZY TE SAME UJĘCIA DOSTARCZANE SĄ JAKO CZARNO-BIAŁE I KOLOROWE?

Zdjęcia w czerni i bieli są dostępne tylko w czerni i bieli. To samo dotyczy zdjęć wykonanych w kolorze. Jeżeli Wasze preferencje są inne dajcie nam znać przed ślubem.

ILE OTRZYMUJEMY ZDJĘĆ Z DNIA ŚLUBU?

Nie ma stałej ilości zdjęć, którą Para otrzymuje, ponieważ każdy ślub jest inny, inna jest liczba Gości, ilość atrakcji, czas pracy, itp. minimalna ilość jest ściśle określona w naszym cenniku.

DO KOGO NALEŻĄ PRAWA AUTORSKIE?

Reguluje to Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

JAK DŁUGO MUSIMY CZEKAĆ NA NASZE ZDJĘCIA i FILM?

Zdjęcia – w zależności od okresu, w którym macie ślub. W maju jest to przeważnie 6-10 tygodni, ale czas ten może wydłużyć się do maksymalnie 6 miesięcy.

Film –  pracuje nad nim sztab specjalistów, jest skomplikowanym procesem wykonywanym z wielką dokładnością dla uzyskania najlepszego efektu. Czas oczekiwania na film to minimum 6 miesięcy, ale może się zdarzyć że będzie to nawet 10 miesięcy – wszystko co dobre wymaga czasu.

JAK SZYBKO POWINNIŚMY REZERWOWAĆ TERMIN?

Mamy jedną zasadę – kto pierwszy, ten lepszy. Zazwyczaj Pary rezerwują u nas terminy z ponad rocznym wyprzedzeniem, ale zdarza się, że jakiś termin zwalnia się w ostatnim momencie i jest szansa na rezerwację nawet miesiąc wcześniej.

CZY ROBICIE GRUPOWE ZDJĘCIA PODCZAS REPORTAŻU?

Tak – zawsze robimy przynajmniej jedną fotografię rodzinną po zakończeniu ceremonii oraz poświęcamy parę chwil podczas wesela, aby zrobić grupowe zdjęcia z najbliższymi, jeśli oczywiście Para sobie tego życzy.

CZY ROBICIE PLENERY ŚLUBNE W DNIU ŚLUBU?

Bardzo, bardzo rzadko. Przede wszystkim, aby zrobić sesję w dniu ślubu musi być na to czas, musi być pogoda, musi być odpowiednie miejsce, a nauczeni wieloletnim doświadczeniem wiemy, że te trzy czynniki bardzo trudno zgrać ze sobą. Dochodzą jeszcze Goście, którzy przyjechali na Wasz ślub, często z bardzo daleka i chcą jak najwięcej czasu spędzić właśnie z Wami, a my nie chcielibyśmy Im tego cennego czasu zabierać. Najchętniej sesje robimy po ślubie, albo przed – sesje tzw. narzeczeńskie, które wprost uwielbiamy.

CZY MOŻEMY LICZYĆ NA WASZĄ POMOC W WYBORZE WIZAŻYSTKI/FRYZJERKI/FLORYSTKI/DJ’A/ZESPOŁU/MIEJSCA ŚLUBU?

Oczywiście! Mamy wieloletnie doświadczenie w branży ślubnej i jako Fotografowie pracowaliśmy już z ogromną ilością osób i robiliśmy zdjęcia w bardzo, ale to bardzo wielu miejscach. Widzimy wszystko „od kuchni” i jesteśmy bardzo obiektywni w tym temacie. Z miłą chęcią służymy Wam pomocną radą w każdej kwestii.

Fotografia Ślubna Wałbrzych